Cloud Information Systems
Submit form
Close

Accounting

Free trialAsk a question
Accounting

Provides all mandatory components for double-entry bookkeeping. This module is the core of the system. Standard blocks include the ledger, received and issued invoices, banking register, VAT tax return and VAT Control Statement. This basic module is closely interlinked with the Invoicing module, and can optionally be extended to cover payment reminders, budgeting or detailed analytics. Interconnection with banking software is also possible.

Allegro Accounting fully implements both the Czech and Belgian legislation. The configuration of the license key determines the behaviour of the system according to the given local environment.

 • Can manage accounting data for multiple companies under a single login
 • Freely configurable accounting periods
 • Secure access for third-party users (hired accountants, tax advisors...)
 • Accounting by centres, detailed billing per project or job order
 • Sophisticated financial statements
 • EET support enhanced with service for easy implementation of EET to third-party software
 • Primary documents are interlinked with accounting records
 • Documents from other registers are automatically entered
 • Logical interconnection with the other modules
 • Many presets to start with
 • Complies with the Czech and Belgian legislation

Get more information

 
 

News

02/11 2020

Přelom měsíce října a listopadu se nese v duchu Halloweenu, svátku Všech svatých a Dušiček. Všechny tyto tři po sobě jdoucí dny spolu souvisí. Oslavují a připomínají totiž mrtvé, známé i neznámé, v rámci církevních i pohanských tradic. Prapůvod těchto svátku najdeme v keltských tradicích. Právě keltský rok začínal Samhainem a slavil se 1. listopadu. Je na půli cesty mezi podzimní rovnodenností a zimním slunovratem, jako protipól Beltainu, přesně po půl roce....
readmore
more/less
...​Je to čas dlouhého zimního odpočinku, čas dokončit vše staré a vytvořit prostor pro nové začátky. Je to období, kdy máme pustit všechno, co nám již neslouží. 

V říjnu jsme dokončili řadu vašich požadavků a vytvořili následující aktualizace.

V modulu Účetnictví jsme upravili Faktury dle zákazníka a přidali sloupec s číslem objednávky. V párování pohybů na účtech jsme optimalizovali načítání dat a prodloužili timeouty. Do položek k úhradě a dalších podobných přehledů, včetně tisku podkladů pro placení, jsme pro zákazníky doplnili přeplatky faktur a nedopárované zálohy. Do příkazů k úhradě – nabídky dobropisů jsme zahrnuli i přeplacené faktury a nedopárované zálohy.

Vytvořili jsme novou aplikaci – přehled společností a posledních kontaktů s ní. Umožňuje filtrování dle zodpovědné osoby (nákup i prodej), data posledního kontaktu atd.

Dalšími novinkami jsme obohatili i Obchodní dokladyStatistiky prodeje jsme rozšířili o možnost detailu dle dodacích adres (případná adresa na DL má přednost před fakturací, kde dodací adresa být nemusí). Pozor, detail se projeví vzhledem k nočním přepočtům statistik až druhý den po instalaci nového release. Dále pak podle aplikace (detail, dle zákazníků…) jsme přidali možnost vypnout detail dle zodpovědné osoby. Poslední úpravou je přidání skrytého sloupce s minimálním množstvím (pro hlavní sklad, nebo pokud není, tak pro produkt).

I v e-shopu došlo ke několika vylepšením. Do parametrů e-shopu byla přidána možnost barevného zvýraznění „zasunutého“ seznamu typů produktů pro lepší zpětné nalezení. Dále byla do parametrů e-shopu přidána informace o ceně dosažitelných bonusů a poplatků. Došlo také na opravu zobrazení detailních informací o prodejních akcích typu procentní sleva. V info panelu společnosti (přihlášeného zákazníka) bylo optimalizováno a sjednoceno zobrazení jednotlivých panelů a načítaných dat. Nově, pokud zákazník objedná produkt, který již měl v košíku vybrán, se zvolené množství k původnímu přičte (původně se nahrazovalo).

Prodejním portále jsme vyřešili problém s kombinací službových a skladových produktů, pokud pro službové byl vytvářen dodací list a pro skladové zakázka. Do seznamu produktů jsme přidali ikonu pro otevření produktových informací. Při vystavení dodacího listu ze zakázky se kód a popis produktů přebírají ze zakázky.

Na řadu přišel i modul Fakturace. V průvodci vystavením dobropisu bylo upraveno načítání výchozí měny dle zákazníka. Do vystavení faktury jsme přidali možnost zadávat i odpočet záloh, které z různých důvodů následně k platbě nemají vystaven daňový doklad (zahraniční, přenesená povinnost). Informace o těchto zálohách se rovněž tiskne na formulář faktury. Celková částka záloh (na první záložce fakturace) se automaticky při změně částky přepočítává, nicméně nadále je možné do ní vstupovat ručně. Další změna proběhla v párování při zaúčtování. Do panelu párování byla přidána možnost vytvořit párovací doklad i pro zadané zálohy (daňové i nedaňové), pokud je k nim nalezena zaúčtovaná zálohová faktura. Pokud není, je na to uživatel již při uložení faktury upozorněn. Původní možnost párování zůstává nadále k dispozici například pro párování s dobropisem či přeplatkem na jiné faktuře. Do seznamu a detailu daňového dokladu bylo doplněno zobrazení čísla placené zálohové faktury

Tyto a další novinky naleznete také zde v přiloženém souboru.


Archive
Maestro Eclips Kooplast Eurokov Favex
NewLink Moravia s.r.o.
Headquarters:
Zukalova 15
746 01 Opava
Czech Republic
Tel: +420 731 441 150
info@allegro-software.cz
Branch Office:
Chrudichromská 7
680 01 Boskovice
Czech Republic
Tel: +420 516 499 861
info@nlm.cz
 
Any questions?

731 441 155


Contact us
 
NewLink Moravia s.r.o.
NewLink
Moravia