Účetní systém

Co je účetní systém

Legislativně aktuální účetní systém pro jednotlivce, firmy a účetní kanceláře zefektivní celou účetní agendu. Šetří čas a peníze.

Účetní systém je legislativně aktuální software, který slouží k vedení účetnictví, ať už jednotlivcem, firmou nebo účetní kanceláří. Díky přednastaveným funkcím značně zjednodušuje celou účetní agendu. Slouží pro samotné účtování i pro závěrkové operace. Řeší potřebné výkazy, jako je rozvaha, výsledovka a umožňuje zpracování daňových přiznání.

Od 80. let 20. století se začaly rozvíjet softwary pro osobní počítače. V České republice se začaly účetní a ekonomické programy (ERP systémy) rozšiřovat od 90. let 20. století.

Začínající podnikatelé mají možnost využívat účetní programy zdarma nebo levnější účetní systémy v základní verzi. S tím, jak se rozrůstá jejich podnikání, mohou postupně dokupovat další účetní moduly. Téměř samozřejmostí jsou dnes již účetní programy dostupné on-line a to i z mobilní aplikace. Stačí vám připojení k internetu, a máte k dispozici účetní program, ve kterém najdete vše, co k vedení podvojného účetnictví potřebujete.

Zpět nahoru

Jdete do toho s námi?
Napište nám.